3816NGY.jpg

Easybasket je zjednodušená forma mini basketbalu, která je vhodná zejména pro výuku basketbalu v základních školách pro děti prvních dvou tříd. Italská basketbalová federace (FIP) vyvinula tento formát před několika lety a od té doby jej úspěšně používá. Nyní je třeba nadále tuto myšlenku rozvíjet, a proto vznikl projekt Easybasket in Europe, využívající finančních prostředků Evropské unie (projektu ERASMUS+).

Dvouletý projekt je vedený univerzitou Matera (Itálie) ve spolupráci s basketbalovými federacemi Itálie, Německa, České republiky a Dánska, sportovní univerzitou v Kaunasu (Litva) a španělskou organizací Red Deporte. Cílem je vyvinout nový vhodný model výuky basketbalu na školách, otestovat jej napříč národními federacemi a tento model posléze poskytnout trenérům a učitelům po celé Evropě.

Technické řízení projektu má na starost „pan Mini-Basketball“ Maurizio Cremonini, který již několik let řídí italský mini-basketbalový program.

 
3815YzN.jpg


Součástí projektu budou trenérské semináře ve všech výše uvedených zemích, které budou vedeny italským týmem trenérů v čele s Maurizio Cremoninim. V České republice (Praha) se tato akce uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2019. Předcházet jí budou akce v německém Hagenu (8.-10.června 2019) a španělském Madridu (26.-28. září 2019). Poslední seminář se uskuteční v dánské Kodani (29.11.-1.12.2019).

Výstupem celého projektu bude metodická publikace s praktickými ukázkami pro učitele na základních školách a trenéry basketbalu nejmladších dětí, stejně jako e-learningová platforma.

Chcete-li získat představu o této myšlence, můžete se podívat na kanál Youtube, kde existuje vysvětlující VIDEO o základních pravidlech hry, které je v současné době používáno v Itálii.


Samozřejmě je taktéž možné sledovat vývoj projektu on-line, a to buď na webových stránkách projektu http://easybasket.ddns.net/, nebo sociálních sítích na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

3818NmY.jpg