Pro rodiče - webová poradna  -> Trenéři- basketbal bez faulů
Vložit příspěvek do tématu
captcha image


Jiří Novotný post Zasláno: 15.2.2019 13:56
 
125
122
Nina řekl:

Vážení z ČBF, na někoho jste zapomněli v poučeních"Basketbal bez faulů" - na trenéry....

Dobrý den,

souhlasím s Vámi, že v některých případech jde chování rodičů v hledištích ruku v ruce s chováním trenérů na lavičce (když on může křičet na rozhodčí, trenéry soupeře.., proč bych nemohl já...?). Nemyslím si, že hlavním viníkem je v těchto případech ČBF. Dovedu si představit, že by chování a vystupování svého trenéra měl řešit konkrétní klub, u nějž trenér působí (nejspíše má nějaký úvazek, pokud není přímo zaměstancem klubu). Vy jako rodič rovněž půjdete s nespokojeností nejspíše za vedením klubu (když už ne za trenérem samotným). Trenérů mládeže je, bohužel, ve sportu nedostatek a někdy se na to hřeší (klub nemá kvalitní náhradu). Nepřijatelné chování trenéra působícího u mládeže, ani vedení klubu (přehlížení situace), to však neomlouvá.
Jiří Novotný
ČBF
oddělovač
odpovědět nahoru
Nina post Zasláno: 2.12.2018 16:49
 
122
trenéři a jejich fauly
 
Vážení z ČBF,
na někoho jste zapomněli v poučeních"Basketbal bez faulů" - na trenéry. Někteří z nich jsou, podle mne, zralí na psychiatrické vyšetření. Když děti ztrapňují cholerickým řvaním typu "jsi neschopný, nejsi k ničemu atd." Nejvýživnější je to v době Timeoutu, kdy je v hale docela ticho a trenér se předvádí. Myslíte si, že je to příjemné pro dítě a nebo pro jeho rodiče. NENÍ. Je to ponižující.
Trenére, který místo toho, abyste klukům vysvětlil co a jak, tak jen cholerický vyřváváte o neschopnosti svého týmu anebo si vezmeme na mušku jen jednoho hráče - tak to je vaše práce, vaše neschopnost, kterou se snažíte zamaskovat řvaním po dětech. A my rodiče to víme! A co s tím.? Tady by měla ČBF zasáhnout. Rodič si sice může stěžovat, ale na 99% si koleduje o to, že dítě si už moc nezahraje!!! V žádném případě neobhajuji pořvávání po trenérech a rozhodčích, ale ti se nějak otřepou. Ale co to ponižování udělá na dětech, to se projeví až o hodně později. Budoucnost, ale většinu trenéru nezajímá, ty zajímá jenom současná výhra!
oddělovač
odpovědět nahoru